Evropský spolek pro OZP

 

www.handyhelp.eu


Evropský spolek pro OZP (osoby se zdravotním postižením) byl založen na základě dlouhodobých aktivit zakládajících členů spolku v oblasti integrace osob se zdravotním postižením dne 25. listopadu 2014. Spolek je veden ve Veřejném rejstříku u Krajského soudu v Ostravě pod spisovou značkou L 13940.

Více informací o našem spolku naleznete v rubrikách O nás a Klíčové aktivity

„Ať se zdá být život jakkoliv těžký, vždy existuje něco, co můžeme dělat a uspět v tom.“
Stephen Hawking

Tzv. nealkoholická piva představují riziko zvláště pro děti, dospívající a osoby s návykovou nemocí (MUDr. Karel Nešpor, CSc.)

Ilustrační fotoObsah alkoholu.

Předně je třeba zdůraznit, že tzv. nealkoholická piva obsahují obvykle 0,4 – 0,5 % alkoholu. Dítě ve věku 6 let, jehož hmotnost je kolem 20 kg a které vypije půl litru tzv. nealkoholického piva, už může mít měřitelnou hladinu alkoholu v krvi. Alkohol u něj i vzhledem k nízké toleranci může např. způsobit úraz. Kromě toho zvyšuje setkání alkoholem v časném věku riziko problémů s alkoholem a jinými psychoaktivními látkami v pozdějších letech. Pití alkoholu a zneužívání drog v dětství a dospívání má i další rizika, např. je spojeno s vyšším možností dlouhodobého poškození mozku, než je tomu u dospělých (Mooney-Leber a Gould, 2018).

Číst dál...

Projekt eNeschopenka běží naplno (TZ)

Elektronická neschopenka se od 1. 1. 2020 rozběhla naplno. Pro pacienty tak končí období, kdy museli v horečce obíhat s papírem v ruce lékaře a zaměstnavatele. Takzvaná eNeschopenka přinese ulehčení nejen lidem, ale také lékařům a zaměstnavatelům. Vyplnění formuláře je rychlé a snadné. Zaměstnavatelé budou mít přehled o pracovní neschopnosti prakticky ihned.

Číst dál...

Velký úklid mozku při spánku pomáhá v prevenci Alzheimerovy nemoci (MUDr. Karel Nešpor, CSc.)

Mozkomíšní mok

Nedostatek spánku zvyšuje riziko Alzheimerovy nemoci a lidé s tímto onemocněním mají často problémy se spánkem. Naskýtá se otázka proč. Tým vědců z Bostonu zjišťoval, co se děje během spánku s mozkomíšním mokem. Zjistili, že během hlubokého NREM spánku dochází přibližně každých 20 vteřin ke zvýšení objemu cirkulujícího mozkomíšního moku. Tomu předcházejí pomalé elektrické vlny. Během doby, kdy dochází k zvýšenému průtoku mozkomíšního moku, klesá prokrvení mozku. To zvětšuje prostor pro mozkomíšní mok a usnadňuje vyplavování odpadních produktů včetně těch, které zvyšují riziko Alzheimerovy nemoci.

Číst dál...

Na koho se smějí předškoláci, veselí diabetici, jak vypadá smějící se Američan (MUDr. Karel Nešpor, CSc.)

Na koho s kým se smějí předškoláci

Podle výzkumu, který proběh ve Švédsku, se děti v mateřské škole v 97 % smějí na vrstevníky. Co se dospělých týče, ti se smáli na své vrstevníky 2,7× častěji než na děti (Cekaite et al., 2019). V jiném výzkumu se děti dívaly na veselá videa 1. individuálně, 2. ve dvojicích a 3. ve větší skupině. Děti se smály podstatně více ve dvojicích a ve skupině než individuálně (Addyman et al., 2018).

Číst dál...

Projekt
Podané ruce 2019
Logo Ministerstva kultury ČR
Projekt Podané ruce 2019 se uskutečňuje
za finanční podpory Ministerstva kultury ČR

Nabízíme aktivizační muzikoterapeutické lekce se zaměřením na OZP a seniory pod vedením zkušených lektorů. Lekce jsou vedeny skupinově, ve smyslu hudebně pěveckých a pohybově tanečních aktivit se zřetelem na individuální uplatnění každého klienta.

V případě zájmu o tuto aktivitu nás kontaktujte na tel. č. 723 242 696.

Projekt
Podané ruce 2018
Logo Ministerstva kultury ČR
Projekt Podané ruce 2018 se uskutečňuje
za finanční podpory Ministerstva kultury ČR
Projekt
Podané ruce II.
Logo Moravskoslezského kraje
Projekt Podané ruce II. je financován z rozpočtu MSK

 

Our website is protected by DMC Firewall!