Evropský spolek pro OZP

 

www.handyhelp.eu


Evropský spolek pro OZP (osoby se zdravotním postižením) byl založen na základě dlouhodobých aktivit zakládajících členů spolku v oblasti integrace osob se zdravotním postižením dne 25. listopadu 2014. Spolek je veden ve Veřejném rejstříku u Krajského soudu v Ostravě pod spisovou značkou L 13940.

Více informací o našem spolku naleznete v rubrikách O nás a Klíčové aktivity

„Ať se zdá být život jakkoliv těžký, vždy existuje něco, co můžeme dělat a uspět v tom.“
Stephen Hawking

Manuál léčivé jógy

Manuál léčivé jógy

Svámí Ambikananda Saraswati
Pracujte s energetickými čakrovými centry a zvyšte svou vitalitu

Anag 2019, 144 s.

Autorka, hindská mniška, praktikuje přes čtyřicet let jógu. Je zakladatelkou a předsedkyní organizace The Traditional Yoga Association a pořádá kurzy tradiční jógy, jíž prezentuje jako „mapu na cestě k sobě, která přesahuje tělo i mysl a naznačuje, jak můžeme na této cestě směřovat k sobě hlouběji – kde na nás čeká skutečné uzdravení.“

Číst dál...

Čchi-kung pro nohy

Čchi-kung pro nohy

Bernadett Gera
Jednoduchá energetická cvičení na podporu zdravých nohou

Anag 2019, 88 s.

Bernadett Gera měla díky svému otci, jenž se věnoval judu, znalosti nejen v tomto oboru, ale poznala také základy východní medicíny, které již několik let poté, kdy si prohloubila vědomosti rovněž v akupresuře a dalších léčebných metodách, využívá ve své terapeutické profesi i jako učitelka čchi-kungu.

Číst dál...

Příběh vážky (Portál)

Příběh vážky

Monique Gray Smith
Překlad: Somogyi, Viola

Tilly, napůl indiánka a napůl Skotka, žije v malém kanadském městě a po rozchodu rodičů na čas propadne alkoholu. Opře se ale o několik silných žen – o svou moudrou babičku či o chápavou učitelku, a nastoupí na terapii založenou na indiánské léčitelské tradici – hluboké vnímání přírody, pobyty v potní chýši, hojivé rituály. Opět tak objeví své zapomenuté indiánské kořeny.

Číst dál...

Umění dostat v každé debatě za pravdu (Portál)

Umění dostat v každé debatě za pravdu

Arthur Schopenhauer
Eristická dialektika

O tom, jak správně vést diskusi, pokud chcete stát na jejím konci jako vítěz, napsal snad nejlepší knihu filozof Arthur Schopenhauer. Kniha, jež je známá také pod názvem Eristická dialektika, obsahuje bohatý a strukturovaný přehled příkladů, jakým způsobem lze diskusi vést – a to jak logicky správně, tak pomocí zavádějících argumentů.

Číst dál...

Sourozenecká dynamika (Portál)

Sourozenecká dynamika

Hans Sohni

Vztah se sourozenci bývá v lidském životě ten nejdelší a je zdrojem mnoha vztahových zkušeností. Autor kromě vertikálního rozměru rodinných vztahů (s rodiči) navrhuje všímat si i horizontální roviny (se sourozenci) a dokládá existenci tzv. horizontálního přenosu. Popisuje, jak je téma sourozenců pojímáno v individuální, rodinné i skupinové psychoterapii dětí i dospělých.

Číst dál...

Projekt
Podané ruce 2019
Logo Ministerstva kultury ČR
Projekt Podané ruce 2019 se uskutečňuje
za finanční podpory Ministerstva kultury ČR

Nabízíme aktivizační muzikoterapeutické lekce se zaměřením na OZP a seniory pod vedením zkušených lektorů. Lekce jsou vedeny skupinově, ve smyslu hudebně pěveckých a pohybově tanečních aktivit se zřetelem na individuální uplatnění každého klienta.

V případě zájmu o tuto aktivitu nás kontaktujte na tel. č. 723 242 696.

Projekt
Podané ruce 2018
Logo Ministerstva kultury ČR
Projekt Podané ruce 2018 se uskutečňuje
za finanční podpory Ministerstva kultury ČR
Projekt
Podané ruce II.
Logo Moravskoslezského kraje
Projekt Podané ruce II. je financován z rozpočtu MSK

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd