Evropský spolek pro OZP

 

www.handyhelp.eu


Evropský spolek pro OZP (osoby se zdravotním postižením) byl založen na základě dlouhodobých aktivit zakládajících členů spolku v oblasti integrace osob se zdravotním postižením dne 25. listopadu 2014. Spolek je veden ve Veřejném rejstříku u Krajského soudu v Ostravě pod spisovou značkou L 13940.

Více informací o našem spolku naleznete v rubrikách O nás a Klíčové aktivity

„Ať se zdá být život jakkoliv těžký, vždy existuje něco, co můžeme dělat a uspět v tom.“
Stephen Hawking

Štěstí

Thich Hanh Nhat
Co pro ně můžeme udělat 

Grada, edice Alferia 2019, 208 s.

Celosvětově uznávaný vietnamský buddhistický mnich, zenový učitel, spisovatel a mírový aktivista Thich Hanh Nhat (nar. 1926), byl roku 1967 navržen Martinem Lutherem Kingem jr. na Nobelovu cenu za mír. Mezi lety 1973 až 2017 žil ve Francii, kde založil proslulý klášter Plum Village. Jako průkopník aplikovaného buddhismu na Západě byl iniciátorem zrodu řady dalších respektovaných meditačních center. V roce 2018 se po 45 letech v exilu vrátil do svého domovského kláštera ve Vietnamu.

Thich Hanh Nhat napsal několik desítek knih, jimiž oslovil miliony lidí na celém světě, mnohé z nich vyšly také u nás. Jeho knížka o štěstí nás uvádí do každodenní praxe, „jíž se dotýkáme hloubky života v každém okamžiku“, aniž bychom se proto museli někam vydávat. Stačí, když to, čemu se věnujeme, budeme vykonávat s plným uvědomování přítomného okamžiku, aniž bychom se nechávali strhnout přemýšlením o minulosti či budoucnosti. Často jsme „tak zaměstnaní, že zapomínáme se dívat na to, co děláme, nebo kdo jsme,“ konstatuje autor a vybízí „Chceme-li se plně těšit z darů, které nám život dává, musíme praktikovat plné vědomí za každé situace, ať si čistíme zuby, připravujeme snídani nebo jedeme autem do práce. Každý krok a každé nadechnutí může být příležitostí k radosti a štěstí. Život je plný strádání. Pokud nemáme dostatečné zásoby štěstí, nemáme žádné prostředky, jak se postarat o svoji beznaděj. Užívejte si svou praxi s uvolněným a laskavým postojem, s otevřenou myslí a přijímajícím srdcem. S plným vědomím si můžeme uchovat vnitřní radost, abychom tak mohli lépe zvládat výzvy, se kterými se setkáváme v našich životech. Můžeme si uvnitř nás samých vytvořit základ svobody, míru a lásky.“

V několika krátkých kapitolách se seznámíme s denní praxí vědomého dýchání, meditacemi, tréninky plného vědomí, s praktickým a jednoduchým cvičením během jídla, fyzickým, cvičením a relaxací, a rovněž s užitečnými radami potřebnými pro zdravé vztahy, rozšířené praxe i s praktikováním s mladými lidmi a dětmi.

Díky laskavému, citlivému přístupu Thich Hanh Nhata, jenž k nám promlouvá a doprovází nás, „můžeme rozpoznat, že v sobě máme poklad osvícení, porozumění, lásky a radost. Je čas se vrátit, aby se nám dostalo našeho dědictví. Uvedené praxe nám mohou pomoci si ho vyžádat.“

Dana Vondrášková

Projekt
Podané ruce 2022
Logo Ministerstva kultury ČR
Projekt Podané ruce 2022 se uskutečňuje
za finanční podpory Ministerstva kultury ČR

Nabízíme aktivizační muzikoterapeutické lekce se zaměřením na OZP a seniory pod vedením zkušených lektorů. Lekce jsou vedeny skupinově, ve smyslu hudebně pěveckých a pohybově tanečních aktivit se zřetelem na individuální uplatnění každého klienta.

V případě zájmu o tuto aktivitu nás kontaktujte na tel. č. 723 242 696.

Kliknutím zvětši

Projekt
Podané ruce 2021
Logo Ministerstva kultury ČR
Projekt Podané ruce 2021 se uskutečňuje
za finanční podpory Ministerstva kultury ČR
Projekt
Podané ruce 2020
Logo Ministerstva kultury ČR
Projekt Podané ruce 2020 se uskutečňuje
za finanční podpory Ministerstva kultury ČR
Projekt
Podané ruce 2019
Logo Ministerstva kultury ČR
Projekt Podané ruce 2019 se uskutečňuje
za finanční podpory Ministerstva kultury ČR
Projekt
Podané ruce 2018
Logo Ministerstva kultury ČR
Projekt Podané ruce 2018 se uskutečňuje
za finanční podpory Ministerstva kultury ČR
Projekt
Podané ruce II.
Logo Moravskoslezského kraje
Projekt Podané ruce II. je financován
z rozpočtu MSK
Projekt
Podané ruce
Logo Moravskoslezského kraje
Projekt Podané ruce je financován z rozpočtu MSK

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!