Evropský spolek pro OZP

 

www.handyhelp.eu


Evropský spolek pro OZP (osoby se zdravotním postižením) byl založen na základě dlouhodobých aktivit zakládajících členů spolku v oblasti integrace osob se zdravotním postižením dne 25. listopadu 2014. Spolek je veden ve Veřejném rejstříku u Krajského soudu v Ostravě pod spisovou značkou L 13940.

Více informací o našem spolku naleznete v rubrikách O nás a Klíčové aktivity

„Ať se zdá být život jakkoliv těžký, vždy existuje něco, co můžeme dělat a uspět v tom.“
Stephen Hawking

Nová tajemství Prahy

David Černý

Grada 2019, 112 s.

Po vydání úspěšného titulu 25 tajemství Prahy vychází v nakladatelství Grada další publikace Davida Černého, nabízející přes dvacet poutavých procházek více i méně známými pražskými místy s poutavou historií.

V rámci svého projektu Miluju Prahu, autor seznamuje čtenáře s půvabnými zákoutími Prahy, často obestřenými tajemnou minulostí, pověstmi či symbolikou, jako v případě ledňáčka, jehož si oblíbil a do svého znaku zvolil český král Václav IV. Ještě dnes tu lze půvabného ledňáčka říčního spatřit živého či vyobrazeného na pamětihodnostech. Poznáme tajemství Juditiny věže, na chvíli se vrátíme do doby, kdy na železniční stanici Praha – Královské Vinohrady bývalo rušno a seznámíme se i s populárním úhořem Pepíkem, který obývá kašnu v pojišťovně ve Spálené ulici. David Černý nás pak zavede do meridiánové síně astronomické věže Klementina, k nejmenšímu pražskému domu, nebo k rotundě sv. Václava a vysvětlí pověst o vyšehradském sloupu rozpadlém na tři kusy v místě, vyzařujícím silnou energii. Zavítáme rovněž k Loretě i do tajné podzemní nemocnice v Krči, stále připravené přijímat pacienty. Naučíme se, jak požádat sv. Jana Nepomuckého na Karlově mostě, aby nám pomohl splnit přání, a čekají nás další lákavá místa.

Třináct závěrečných pražských střípků na dobových fotografiích zachycuje například provoz tramvají na Karlově mostě, nečekaný vesnický ráz života ve Vlašské ulici na Malé Straně a další zajímavosti.

Nádherné barevné fotografie Lenky Petruželové dokumentují genia loci a vybízejí k návštěvě fascinující, tajemné Prahy.

Dana Vondrášková

 

Projekt
Podané ruce 2020
Logo Ministerstva kultury ČR
Projekt Podané ruce 2020 se uskutečňuje
za finanční podpory Ministerstva kultury ČR

Nabízíme aktivizační muzikoterapeutické lekce se zaměřením na OZP a seniory pod vedením zkušených lektorů. Lekce jsou vedeny skupinově, ve smyslu hudebně pěveckých a pohybově tanečních aktivit se zřetelem na individuální uplatnění každého klienta.

V případě zájmu o tuto aktivitu nás kontaktujte na tel. č. 723 242 696.

Projekt
Podané ruce 2019
Logo Ministerstva kultury ČR
Projekt Podané ruce 2019 se uskutečňuje
za finanční podpory Ministerstva kultury ČR
Projekt
Podané ruce 2018
Logo Ministerstva kultury ČR
Projekt Podané ruce 2018 se uskutečňuje
za finanční podpory Ministerstva kultury ČR
Projekt
Podané ruce II.
Logo Moravskoslezského kraje
Projekt Podané ruce II. je financován z rozpočtu MSK

 

Projekt
Podané ruce
Logo Moravskoslezského kraje
Projekt Podané ruce je financován z rozpočtu MSK

 

Our website is protected by DMC Firewall!