Evropský spolek pro OZP

 

www.handyhelp.eu


Evropský spolek pro OZP (osoby se zdravotním postižením) byl založen na základě dlouhodobých aktivit zakládajících členů spolku v oblasti integrace osob se zdravotním postižením dne 25. listopadu 2014. Spolek je veden ve Veřejném rejstříku u Krajského soudu v Ostravě pod spisovou značkou L 13940.

Více informací o našem spolku naleznete v rubrikách O nás a Klíčové aktivity

„Ať se zdá být život jakkoliv těžký, vždy existuje něco, co můžeme dělat a uspět v tom.“
Stephen Hawking

Bylinkopedie

Kolektiv autorů
Léčivé bylinky a zázračné rostliny z české přírody

CPress – Albatros Media 2019, 240 s.

Autoři svoji bylinkopedii pojali jako výběr toho nejlepšího, co již několik let připravují na stejnojmenném internetovém portále. Velkoryse řešený formát knihy poskytuje bohatý prostor pro užitečné informace o našich více i méně známých léčivých bylinách a rostlinách.


Velké množství léčivek abecedně řazených, počínaje voňavou Agastache anýzovou s krásnými fialovými květy a konče zlatobýlem kanadským, umožňuje snadné vyhledání konkrétní bylinky. Každé jsou věnovány dvě velké strany, jednu zdobí barevná fotografie, na druhé jsou informace s popisem, místech výskytu a zejména léčivých účinků. Doplňují je návody k užívání a přesné receptury na čaje, odvary, nálevy, zápary, tinktury, vína, domácí koupele či obklady.

Je přitom nutné brát v úvahu, že některé rostliny léčí, avšak při nesprávném užití mohou být nebezpečné, jako například jmelí bílé. U jiných, třeba pelyňku pravého, je zapotřebí maximální opatrnosti a pečlivosti při dodržování dávky, u jiných se nedoporučuje dlouhodobé užívání. V těchto případech je na to vždy v popisu upozorněno.

Velice praktický je závěrečný seznam bylinek podle účinků a podle toho, které nemoci pomáhají léčit. Jsou mezi nimi rostliny působící proti bolesti, dezinfekčně, na posílení cév, léčbu astmatu, epilepsie, zánětů, cukrovky, dýchacích cest, štítné žlázy, na vysoký krevní tlak, ale také na povzbuzení libida.

Pro ty, kteří hledají rady, jak díky bylinkám posílit zdraví a léčit nemoci, bude tato krásně upravená kniha vítaným pomocníkem a radost udělá i čtenářům, kteří se zajímají o přírodu.

Dana VondráškováProjekt
Podané ruce 2020
Logo Ministerstva kultury ČR
Projekt Podané ruce 2020 se uskutečňuje
za finanční podpory Ministerstva kultury ČR

Nabízíme aktivizační muzikoterapeutické lekce se zaměřením na OZP a seniory pod vedením zkušených lektorů. Lekce jsou vedeny skupinově, ve smyslu hudebně pěveckých a pohybově tanečních aktivit se zřetelem na individuální uplatnění každého klienta.

V případě zájmu o tuto aktivitu nás kontaktujte na tel. č. 723 242 696.

Projekt
Podané ruce 2019
Logo Ministerstva kultury ČR
Projekt Podané ruce 2019 se uskutečňuje
za finanční podpory Ministerstva kultury ČR
Projekt
Podané ruce 2018
Logo Ministerstva kultury ČR
Projekt Podané ruce 2018 se uskutečňuje
za finanční podpory Ministerstva kultury ČR
Projekt
Podané ruce II.
Logo Moravskoslezského kraje
Projekt Podané ruce II. je financován z rozpočtu MSK

 

Projekt
Podané ruce
Logo Moravskoslezského kraje
Projekt Podané ruce je financován z rozpočtu MSK

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!