Evropský spolek pro OZP

 

www.handyhelp.eu


Evropský spolek pro OZP (osoby se zdravotním postižením) byl založen na základě dlouhodobých aktivit zakládajících členů spolku v oblasti integrace osob se zdravotním postižením dne 25. listopadu 2014. Spolek je veden ve Veřejném rejstříku u Krajského soudu v Ostravě pod spisovou značkou L 13940.

Více informací o našem spolku naleznete v rubrikách O nás a Klíčové aktivity

„Ať se zdá být život jakkoliv těžký, vždy existuje něco, co můžeme dělat a uspět v tom.“
Stephen Hawking

Jak se mít dobře

Abby Wynne
Využijte své vlastní přírodní zdroje a získejte pohodu, kterou si udržíte po celý život

Anag 2019, 240 s.

Známá irská psychoterapeutka a energetická léčitelka vnímá svoji práci jako poslání „léčit svět tím, že učí lidi léčit sebe samé“. Její kniha je především o osobní péči a zároveň odpovídá na otázku, jak změnit život k lepšímu, pokud to sami dovolíme, neboť „To jediné, co stojí mezi vámi a vaší pohodou, jste totiž vy sami“, povzbuzuje autorka.


Abby Wynne zná z praxe mnoho lidí trpících depresí, melancholií a nevyrovnaností. Často trpí pocitem, že nevydrží sami se sebou, ani s ostatními lidmi a cítí se nešťastní. Autorka proto mimo jiné upozorňuje na jistou past, kterou někdy sami sobě chystáme, když se ztotožňujeme se svými rolemi v životě (matka, nejmladší dítě, manžel) nebo se vnímáme jako oběť týrání, ten nemocný, nebo například kdo nese vinu, když se něco pokazí. Tím, že se takto svazujeme a přijímáme, si uvíráme sílu i prostor pro vlastní růst.

Příčin, které nám brání ve snaze, abychom se měli dobře, je však mnohem více. Autorka nás jimi vede s laskavostí, avšak pevně na novou cestu a ukazuje, jak znovuobjevit své schopnosti a možnosti, jakým způsobem lze vyléčit narušené vztahy, vnitřní rány a zbavit se stresu či úzkosti. K vytvoření zdravějšího prostředí k vytvoření života, který budeme milovat, je zapotřebí získat a udržet si povědomí, pohodu a vnitřní vyrovnanost. Přitom je důležité, abychom byli spokojeni s tím, kde žijeme, co děláme a s kým trávíme čas.

Díky práci na sobě popsané v této knize naleznete opět svoji energii, stanovíte si cíle a zbavíte se emocionální zátěže, která vám bránila se osvobodit a zažívat spokojenost. Pak si budete moci trvale udržovat dobrou úroveň klidu a pohody, což je námětem třetí části knihy, v níž je uvedeno, co vše je pro to možné udělat a pustit tak do života více radosti. „Život se neustále mění. Chceme-li se stále cítit dobře, musíme se vědomě soustředit, vnímat a přistupovat ke svému životu aktivně, abychom zůstali v rovnováze.“

Kromě návodu na cvičení, vnímání emocionální energie, vizualizace, dechové a pohybové meditace a dalších ozdravných praktik i dalších zajímavých a podnětných informací, seznamuje autorka i s mnoha konkrétními případy klientů, kteří se díky jejím radám uzdravili a žijí naplno a harmonicky svůj život.

Pokud jste připraveni, bude pro vás jednoduché používat tuto skvělou knihu jako důvěrného, spolehlivého rádce. Díky předkládaným konceptům a cvičením můžete dosáhnout spokojeného života plného radosti, zdraví a štěstí.

Dana Vondrášková
Projekt
Podané ruce 2022
Logo Ministerstva kultury ČR
Projekt Podané ruce 2022 se uskutečňuje
za finanční podpory Ministerstva kultury ČR

Nabízíme aktivizační muzikoterapeutické lekce se zaměřením na OZP a seniory pod vedením zkušených lektorů. Lekce jsou vedeny skupinově, ve smyslu hudebně pěveckých a pohybově tanečních aktivit se zřetelem na individuální uplatnění každého klienta.

V případě zájmu o tuto aktivitu nás kontaktujte na tel. č. 723 242 696.

Kliknutím zvětši

Projekt
Podané ruce 2021
Logo Ministerstva kultury ČR
Projekt Podané ruce 2021 se uskutečňuje
za finanční podpory Ministerstva kultury ČR
Projekt
Podané ruce 2020
Logo Ministerstva kultury ČR
Projekt Podané ruce 2020 se uskutečňuje
za finanční podpory Ministerstva kultury ČR
Projekt
Podané ruce 2019
Logo Ministerstva kultury ČR
Projekt Podané ruce 2019 se uskutečňuje
za finanční podpory Ministerstva kultury ČR
Projekt
Podané ruce 2018
Logo Ministerstva kultury ČR
Projekt Podané ruce 2018 se uskutečňuje
za finanční podpory Ministerstva kultury ČR
Projekt
Podané ruce II.
Logo Moravskoslezského kraje
Projekt Podané ruce II. je financován
z rozpočtu MSK
Projekt
Podané ruce
Logo Moravskoslezského kraje
Projekt Podané ruce je financován z rozpočtu MSK

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!