Evropský spolek pro OZP

 

www.handyhelp.eu


Evropský spolek pro OZP (osoby se zdravotním postižením) byl založen na základě dlouhodobých aktivit zakládajících členů spolku v oblasti integrace osob se zdravotním postižením dne 25. listopadu 2014. Spolek je veden ve Veřejném rejstříku u Krajského soudu v Ostravě pod spisovou značkou L 13940.

Více informací o našem spolku naleznete v rubrikách O nás a Klíčové aktivity

„Ať se zdá být život jakkoliv těžký, vždy existuje něco, co můžeme dělat a uspět v tom.“
Stephen Hawking

Nakrmte svůj mozek

Delia McCabe
7 kroků k lehčímu já a jasné mysli 

Anag 2018, 300 s.

Delia McCabe zanechala psychologické praxe záhy poté, co ji uchvátil fascinující svět mozku. Důkladné studium i z vlastní praxe ji přesvědčila, že na jeho funkci má nemalý vliv správně volená strava. Ve své unikátní knize radí, jak mohou potraviny zlepšit náladu, soustředění, učení, ale také jak působí na duševní klid v rušných a stresujících obdobích života. Její hodnotné poznatky oceňují čtenáři po celém světě.

Činnost mozku, nejsložitějšího orgánu, určujícím kvalitu našeho života, ovlivňuje kromě mnoha různých faktorů také vhodně zvolená výživa. Jak prokázaly vědecké studie, existuje souvislost mezi tím, co jíme a naší náladou a chováním. „Když si uvědomíte, že nejlepší jídlo je to nezpracované, přirozené, budete se z podpory svého mozku, který je vaším nejhladovějším orgánem, radovat. A přirozeně si budete připadat lehčí a vaše mysl bude jasnější!“ 

Autorka seznamuje s úlohou živin pro optimální fungování mozku. Doporučuje, jak díky správně sestavenému jídelníčku můžeme podpořit jeho zdraví, zejména jsme-li ve stresu, kdy mozek produkuje více škodlivých buněk, tzv. volných radikálů, je třeba mu dodat více živin. 

V sedmi kapitolách seznamujících se zásadními pohledy na funkci mozku poznáme, co ovlivňuje jeho činnost včetně spánku, stresu, sexu, a rovněž jaké jsou potravinové intolerance, potřebné minerály, vitaminy, proteiny a tuky. Autorka také radí, jak lze udržovat stabilní energii mozku a bystrou, jasnou mysl. 

Druhou část knihy tvoří rychlé recepty chutných pokrmů pro zdravý mozek s jejich barevným vyobrazením. 

Nechybí slovníček pojmů, zdroje, odkazy a pro snadnou orientaci rejstřík obecný i receptů.

Dana Vondrášková

 

 

 

Projekt
Podané ruce 2020
Logo Ministerstva kultury ČR
Projekt Podané ruce 2020 se uskutečňuje
za finanční podpory Ministerstva kultury ČR

Nabízíme aktivizační muzikoterapeutické lekce se zaměřením na OZP a seniory pod vedením zkušených lektorů. Lekce jsou vedeny skupinově, ve smyslu hudebně pěveckých a pohybově tanečních aktivit se zřetelem na individuální uplatnění každého klienta.

V případě zájmu o tuto aktivitu nás kontaktujte na tel. č. 723 242 696.

Projekt
Podané ruce 2019
Logo Ministerstva kultury ČR
Projekt Podané ruce 2019 se uskutečňuje
za finanční podpory Ministerstva kultury ČR
Projekt
Podané ruce 2018
Logo Ministerstva kultury ČR
Projekt Podané ruce 2018 se uskutečňuje
za finanční podpory Ministerstva kultury ČR
Projekt
Podané ruce II.
Logo Moravskoslezského kraje
Projekt Podané ruce II. je financován z rozpočtu MSK

 

Projekt
Podané ruce
Logo Moravskoslezského kraje
Projekt Podané ruce je financován z rozpočtu MSK

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!