Evropský spolek pro OZP

 

www.handyhelp.eu


Evropský spolek pro OZP (osoby se zdravotním postižením) byl založen na základě dlouhodobých aktivit zakládajících členů spolku v oblasti integrace osob se zdravotním postižením dne 25. listopadu 2014. Spolek je veden ve Veřejném rejstříku u Krajského soudu v Ostravě pod spisovou značkou L 13940.

Více informací o našem spolku naleznete v rubrikách O nás a Klíčové aktivity

„Ať se zdá být život jakkoliv těžký, vždy existuje něco, co můžeme dělat a uspět v tom.“
Stephen Hawking

Muž, který sázel stromy

Jean Giono

Vyšehrad – Albatros Media 2019, 56 s.

Proslulé dílo francouzského romanopisce Jeana Giono (1895-1970), jenž se narodil a po celý život žil v provensálském městě Manosque, patří mezi skvosty světové literatury. Vzdává hold prostému člověku, který žije v pokoře, prodchnut úctou k přírodě. 

Slavná povídka vyšla poprvé roku 1953 v časopise Reader´s Digest pod výstižným názvem Muž který sázel naději a vypěstoval štěstí. I když autor netajil, že jde o fiktivní příběh, napsal ho tak živě, jakoby se skutečně stal. Odehrává se v drsné, pusté hornaté části Provence, kde žije osaměle pastýř Elzéard Bouffier se svým psem a malým stádem ovcí. Po léta denně vychází na planiny, aby na nich sázel nové stromy. Když ho vypravěč, mladý muž, na svých toulkách po horách potkal, prožil neobyčejné setkání, které ho ovlivnilo na celý život. Příběh Elzéarda Bouffiera, jenž s neúnavnou trpělivostí vysázel tisíce stromů, z nichž nakonec vyrostl rozlehlý les, podmanil miliony čtenářů po celém světě a dočkal se i filmové podoby. Jak autor poznamenal, splnil se tak jeho záměr probudit v lidech zájem o ochranu přírody.

Knížka v překladu Zdeňky Stavinohové a s nádhernými ilustracemi Heleny Konstantinové vychází v nakladatelství Vyšehrad již posedmé.

Dana Vondrášková

Projekt
Podané ruce 2020
Logo Ministerstva kultury ČR
Projekt Podané ruce 2020 se uskutečňuje
za finanční podpory Ministerstva kultury ČR

Nabízíme aktivizační muzikoterapeutické lekce se zaměřením na OZP a seniory pod vedením zkušených lektorů. Lekce jsou vedeny skupinově, ve smyslu hudebně pěveckých a pohybově tanečních aktivit se zřetelem na individuální uplatnění každého klienta.

V případě zájmu o tuto aktivitu nás kontaktujte na tel. č. 723 242 696.

Projekt
Podané ruce 2019
Logo Ministerstva kultury ČR
Projekt Podané ruce 2019 se uskutečňuje
za finanční podpory Ministerstva kultury ČR
Projekt
Podané ruce 2018
Logo Ministerstva kultury ČR
Projekt Podané ruce 2018 se uskutečňuje
za finanční podpory Ministerstva kultury ČR
Projekt
Podané ruce II.
Logo Moravskoslezského kraje
Projekt Podané ruce II. je financován z rozpočtu MSK

 

Projekt
Podané ruce
Logo Moravskoslezského kraje
Projekt Podané ruce je financován z rozpočtu MSK

 

Our website is protected by DMC Firewall!