Evropský spolek pro OZP

 

www.handyhelp.eu


Evropský spolek pro OZP (osoby se zdravotním postižením) byl založen na základě dlouhodobých aktivit zakládajících členů spolku v oblasti integrace osob se zdravotním postižením dne 25. listopadu 2014. Spolek je veden ve Veřejném rejstříku u Krajského soudu v Ostravě pod spisovou značkou L 13940.

Více informací o našem spolku naleznete v rubrikách O nás a Klíčové aktivity

„Ať se zdá být život jakkoliv těžký, vždy existuje něco, co můžeme dělat a uspět v tom.“
Stephen Hawking

Jak k nám tělo promlouvá

Šárka Vávrová
Nemoc jako vzkaz duše

Grada, edice Alferia 2019, 312 s.

Mottem oblíbené psychoterapeutky a koučky Šárky Vávrové je „Můžu vše a nemusím nic.“ Ve své knize pomáhá rozeznávat příčiny různých onemocnění v rámci psychosomatického pohledu a ukazuje tak, jak podpořit harmonii mezi duší a tělem.

Autorka nás zve na cestu, která sice není jednoduchá, neboť nám může nastavovat jiné zrcadlo, než v jakém se sami vidíme, ale její cíl za to stojí. Vychází totiž ze znalosti impulzů, jimiž tělo dává najevo, kde je narušena vnitřní harmonie, již ovlivňuje psychický stav. Díky rozpoznání těchto souvislostí můžeme pozitivním přístupem ke změně zažitých, avšak nevhodných stereotypů, využít účinné uzdravující přístupy. 

Ne nadarmo se říká: leží mi v žaludku, mám toho až po krk, plnou hlavu a tak podobně. Vztah mezi psychickou a fyzickou stránkou člověka je nepopiratelný. „Žijeme-li život plný spěchu a stresu, duše volá prostřednictvím fyzických potíží o pomoc,“ říká autorka, které byla inspirací kniha Louise L. Hayové Miluj svůj život. Díky studiu čínské medicíny a praxí psychoterapeuta dokáže rozpoznat původ častých neduhů a onemocnění. „Jedná se o určitou filozofii, která mapuje možnosti, jak si od některých problémů těla ulevit změnou myšlení.“ Přitom respektuje medicínskou péči, jíž by tato kniha mohla být vítaným pomocníkem.

V knize se například dozvíme, co odkrývají bolesti hlavy, potíže s ekzémy, očima, srdcem, vnitřními orgány, kýlou, dělohou, ploténkami, kyčlemi, koleny, artritidou, ale také příčiny chřipky, alergií, únavy, nespavosti, závislostí a dalších zdravotních problémů. Například jednou z příčin onemocnění žaludku může být zažívání nepříjemných životních situací, emocí a stresu, proto je důležité naučit se zpracovávat své dojmy, najít lásku k sobě samému, eliminovat stres a umět se dívat na svět z té lepší stránky.

U každé choroby jsou uvedeny příčiny jejího vzniku a zároveň vysvětlení, jakým způsobem k nám promlouvají a které otázky je třeba si zodpovědět.  Užitečné informace radí optimální způsoby duchovní léčby včetně cíleně volené uzdravující afirmace.

Tuto nepostradatelnou knihu lze pojímat jako „součást naší léčby a může fungovat i jako podpůrný prostředek, nebo v lepším případě slouží jako prevence před různými onemocněními“.

Dana Vondrášková

Projekt
Podané ruce 2022
Logo Ministerstva kultury ČR
Projekt Podané ruce 2022 se uskutečňuje
za finanční podpory Ministerstva kultury ČR

Nabízíme aktivizační muzikoterapeutické lekce se zaměřením na OZP a seniory pod vedením zkušených lektorů. Lekce jsou vedeny skupinově, ve smyslu hudebně pěveckých a pohybově tanečních aktivit se zřetelem na individuální uplatnění každého klienta.

V případě zájmu o tuto aktivitu nás kontaktujte na tel. č. 723 242 696.

Kliknutím zvětši

Projekt
Podané ruce 2021
Logo Ministerstva kultury ČR
Projekt Podané ruce 2021 se uskutečňuje
za finanční podpory Ministerstva kultury ČR
Projekt
Podané ruce 2020
Logo Ministerstva kultury ČR
Projekt Podané ruce 2020 se uskutečňuje
za finanční podpory Ministerstva kultury ČR
Projekt
Podané ruce 2019
Logo Ministerstva kultury ČR
Projekt Podané ruce 2019 se uskutečňuje
za finanční podpory Ministerstva kultury ČR
Projekt
Podané ruce 2018
Logo Ministerstva kultury ČR
Projekt Podané ruce 2018 se uskutečňuje
za finanční podpory Ministerstva kultury ČR
Projekt
Podané ruce II.
Logo Moravskoslezského kraje
Projekt Podané ruce II. je financován
z rozpočtu MSK
Projekt
Podané ruce
Logo Moravskoslezského kraje
Projekt Podané ruce je financován z rozpočtu MSK

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd